Mesajı Okuyun
Old 15-12-2007, 19:08   #70
avukat2007

sayın meslektaşlarım,
Benim bildiğim kadarı ile, zaten Bursa' da Gökkuşağı isimli bir eşcinsel derneği var. Eşcinsellerin sorunları ile, kimlik arayışları ile ilgileniyorlar. Hatta 2 ay önce Hürriyet Gazetesinin Haftasonu ekinde konuyla ilgili bir yazı mevcuttu.
Sayın Habibe Yılmaz Kayar bence bu dernekle bağlantı kurarsanız neye istinaden dernek oluşturduklarını amaçlarının ne olduğunu vs anlamış olursunuz.
Eşcinselliğin cinsel sapkınlık olup olmadığı ile ilgili tartışmaya da hayretle gözattım.
bence cinsel sapkınlığın belirleyicisi daha ziyade, rızadır.
Ölü sevicilikte yada çocukların cinsel istismarında çocuğun yada ölünün cinsel yakınlıkta rızası olmadığı yada karşı tarafça rızası aranmadığı için bunlar ahlaki değildir.Yada hastalıklıdır.
Tecavüz de cinsel ilişki kurulanın rızası olmadan yapıldığı için tecavüzdür ve bu yüzden suç olarak nitelendirilir.
Şayet biri eşcinselliği kendi tercihi olmadan yaşıyorsa, bu o kişiye başkaları tarafından yaşattırılıyorsa bu da sapkınlıktır.
Ama artık eşcinselliğin yeraltına daha fazla itilmemesi için çok hoşgörmesek bile, kabullenmemiz gereken bir olgu olduğunu düşünüyorum.
Hürriyetin yukarıda bahsettiğim yazısında da Gökkuşağı Derneğinini tesettürlü lezbiyen yönetim kurulu üyesi ile röportaj yapılmıştı.Okumanızı tavsiye ederim.
Ayrıca Perdo Almadovar ve Ferzan Özpetek Filmleri de eşcinsellikle ilgili güzel argümanlar sağlar ve izlenmeye değerdir.