Konu: S.h.ç.e.k.
Mesajı Okuyun
Old 26-11-2006, 09:30   #6
NİLGÜN SEYMEN

Karar SHÇK&KTÖGM protokolü=

Başbakanlık düzeyinde bir protokol anlaşmasının 3 yıllık süre için imzalanmış olması şu ana kada rastladığım en RADİKAL haberdi.

SHÇK=Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumları
KTÖGM=TC.Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü

Devletimizin bu iki kurumu arasında başbakanlık düzeyinde bir DAYANIŞMA SÜRECİ başlatmış olması ve de bunu bir protokol nezdinde imza ile tescil edilmesi bana çok olumlu bir karar olarak geldi.

Genel md,ismail Barış/Nurten Demir
Devlet Bakanı/sn Nimet Çubukçu
DOÇ.DR.Hüseyin Çelik
MİLLİ EĞİTİM BAKANI

Arasında imzalanmış olan bu protokol dahilinde,
Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumlarının çalışma alanları ve de referansları genişletilmiştir.

1/-0-12 yaş arasındaki korunmaya muhtaç çocukların,12 yaşını dolduran kız çocuklarının,bedensel eğitsel ve psiko_sosyal tüm gereksinimlerinin kurumlar bünyesinde sağlanması
2/-Başbakanlığa bağlı olan 86 çocuk yuvasının yapılandırılması
3/-Kız Meslek Lisesinden mezun olan bu çocukların,çocuk esirgeme kurumunda ikamet edilen çocuklardan oluşturulması ve kurum bünyesinde,
EĞİTİMLİ BAKICI ANNE POTANSİYELİ KAZANDIRILARAK İŞ VE İSTİHDAM imkanlarının tanınarak topluma kazandırılmalarıo projelerinin hayata geçirilmesi

En çok kulağa hoş gelen madde de bana bu göründü.

4/-Yeterli koordinasyon ve çalışma düzeninin aksamaması için tüm imkanların seferber edilebilmesi

Bu protokldeki uzun tüzükten sizlere özetleyebileceklerim bunlardır.

Son derece umut verici gelişmelerle karşılaşmaktayım Bursa'daki bu araştırmalarımda.

SAYGILAR/
NİLGÜN ÇAKICI/BURSA
26 KASIM 2006/09.29