Mesajı Okuyun
Old 27-10-2009, 14:34   #22
echokosmos

merhaba...! aracı olan ve kullananları ilgilendiren bir konu,konu üzerinde ,yaşanmış-yaşanan olaylardaki trafik memuru nun keyfi tutumunu-uygulamalarını anlatan arkadaş-lara tşk.ederim..malesef,eğitimsiz ve kanunları kafasına göre kullanan trafik memuru görevlileri ne dur diyecek bir makam şu anda türkiye de var/yok. elinde maliye bakanlığının baskılı ceza formu olan trafik memuru arkadaşlar,çoğunlukla ,keyfiyete kaçıyorlar,bir an önce(100-sayfa) ceza tutanağını bitirmek adına keyfi cezalar kesiyorlar..bunu bizzat trafik memuru görevi yapan ,kişinin agzından duydum...ve şok oldum..başındaki..amirleri''bitirmeden gelmeyin''gibi sözlerle ekipleri..göreve gönderdiklerini söyledi..burdan yola çıkacak olursak..ve trafik mahkemelerindeki hakim arkadaşlarında ,taktir haklarını genelde trafik memurlarını korumakta kullandıklarınıda ,düşünecek olursak,bize,şimdilik sadece burada fikir tartışmasından başka bir seçenek kalmıyor..(yanlış uygulama ile,yanlış kararları veren ,kanun uygulayıcıları,mahkeme başkanlarını,kınıyorum).....saygılar