Mesajı Okuyun
Old 27-10-2009, 13:31   #21
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Alkollü araç kullanmadan dolayı ehliyetin alınması

Öncelikle herkese merhaba. Tartışmanın başlangıcından uzun bir süre geçti. ama bu açıklamayı gerekli buldum.

Bu tartışmayı okumuş olan bir arkadaş dün Adaparı'ndan beni aradı. Kendisinin de alkollü araç kullanma nedeni ile ehliyetinin alındığını, itiraz ettiğini ancak itirazının dinlenmediğini, bunun üzerine adli tabipliğe başvurduğunu ama adlitabipliğin rapor istemini reddettiğini, bunun üzerine hastaneye başvuruda bulunarak kendisinin alkollü olduğunu, başının döndüğünü çok rahatsızlık hissettiğini belirterek müdahale edilmesini istediğini, bunun üzerine alkol oranını belirten bir rapor alarak buna dayanarak dava açtığını ve davayı kazandığını belirtti. Sanırım öncesinde de bir ret olayı var ancak benim bir görüşme içinde olduğum sırada aradığı için uzun ilgilenemedim.

Sonuç olarak kendisinin kişisel başvuru ile aldığı rapora dayanarak cezayı iptal ettirdiğini ve ehliyetini geri aldığını kararı da bana faxlayabileceğini belirtti.

yukarıda belirttiğim gibi bir görüşmem olduğundan konu ile fazla ilgilenemedim ama ihtiyaç var ise sanırım Sakarya!daki arkadaşlar bulabilir. (dosyanın tam olarak bilinmesi daha yararlı olabilir.) Ben de yeniden kendisine ulaşmaya çalışabilirim.

Bu arada kendisinin sadece o gün değil hiç alkol kullanmadığını da belirtti.

Saygılar.