Mesajı Okuyun
Old 23-01-2010, 19:45   #53
Av.Seda ALÇINAR

Alıntı:
Yazan nanu
Demekki başlattığım tartışma büyük ses getirdi.Arkadaşlar birde benim yazdığım çözüm önerilerini okuyup yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.İyi Akşamlar.

İyi niyetli bir yaklaşımınız var ama eğitimcilik çok farklı bir alan. Eğer kendini iyi bir eğitimci olarak gören meslektaşlarımız varsa benim de yapmaya çalıştığım gibi akademik alanda da çalışmalar yapmakla eş zamanlı olarak eğitimci de olabilirler, ama hukuk fakültelerinde ya da ilgili başkaca ortaöğretim okullarında. Ama okuduğum yazılar ve dilekçelere bakınca eğitimci olabilmesi mümkün olmayan meslektaşlar olduğunu görüyorum. Bağlaç olan "de" ile ek olan "de"yi birbirinde ayırt edemeyen, anlatım bozukluğunu adet edinmiş, noktalama işaretlerinden habersiz, yukarıda bahsedildiği gibi çoktan seçmeli sorularla hukukçu olmaya çalışan kişilerin yapabileceği bir şey değildir eğitimcilik.

İnsanlara eğitim vererek adaleti ve haklarını ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım rüşvetin, iltimasın, hatır saymaların, korkuların, tehditlerin gölgesi altındaki ve insan hak ve hürriyetlerinin hiçe sayıldığı adalet sistemi sizce "bize öğretilenler böyle değildi" dedirtmez mi? Hak ve hukuk öğretmek o hakların ve hukukun üstün tutulduğu sistemlerde anlam ifade eder.

Ama bu demek değildir ki her şeyi bırakalım ve kimse hiçbir şey bilmesin. Bu eleştriler hepimizi mesleğe heyecanla sarılmaya ve hukuku üstün kılmaya itmeli. Ben bunu yapmaya çalışıyorum ve böyle yapan başkalarını da tanıyorum.

Saygılarımla.