Mesajı Okuyun
Old 16-12-2019, 16:32   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan babima
Sevgili Meslektaşlarım,
KMK m. 33 çerçevesinde bağımsız bölüm içerisinde beslenen hayvanların tahliyesi için açılan davada, Mahkeme davayı kabul etti. Kısa karar verildi ancak gerekçeli karar henüz yazılmadı.

Müvekkilimiz Davalı, bağımsız bölümün maliki.
Kararı tehiri icra talepli olarak istinaf edeceğiz.

Bu tarz davalarda, gerekçeli kararda evcil hayvanın tahliyesi için bir süre verilmesi (örn:30 gün) gerekiyor.

Ancak araştırmalarımıza göre, bu hükmün kesinleşmeden icra edilebilen bir ilam mı olduğunu anlayamadık.

1) Tehiri icra talepli temyiz ettiğimizde, gerekçeli karar içerisinde tahliye için süre verilmesine karşın, Davacı taraf istinaf incelemesi neticesini beklemeden hükmü icraya koyabilir mi?

2) Eğer hükmü icraya koyar ise icra dairesi bu halde teminat olarak malik olan davalıdan ne talep edecek?

3) Benzeri bir durumda evcil hayvanın tahliyesi için açılan davalarda elinde örnek karar olan veya prosedür ile ilgili yardımcı olabilecek meslektaşlarımdan destek rica ediyorum..

Yönetim planında köpek beslenemeyeceğine dair bir hüküm var mı? Verilen karar, kesinleşmeden icraya konulamayacağından sorularınıza yanıt vermedim.