Mesajı Okuyun
Old 20-07-2009, 15:14   #14
Av.Özgür KARABULUT

Merhabalar;

Meslektaşlarımın, mesleğe atıldıktan itibaren tutucu birer meslek erbabına dönüştüğünü düşünüyorum (elbette ki öğrencilikten başlayan ücretli çalışma ve staj aşamasındaki tecrübelerimi esas alarak böyle bir cümle kurdum). Dosya düzeni, vekaletnamelerin tasnifi, antetli kağıt vs. büro içi düzene ve büronun sunumuna ilişkin konularda, günlük hayatta en rahat olanımız bile tutuculaşabiliyor. Bunu, sonuçta kendi bürosu nasıl başladıysa öyle devam etmek ister, düzeni bozulsun istemez, bunca işin arasında bir de alışkanlıklarını değiştirmek için uğraşmak istemez vs. gibi düşünerek bazen anlayabiliyorum ama yadırgıyorum da...

Şu küçücük kartvizit meselesinde bile görebiliyoruz bunu:

Alıntı:
bu duruma bende şahit oldum

gibi bir cümle bile kurduruyor bize tutucu yanımız, şahit olunan nedir, suç mudur? Ayıp mıdır?

Bu konu aslında kökleri daha derinlerde bir konu da neyse...

Bastırın stajyer arkadaşlar, kartvizit de bastırın ama her şeyden önce staj yaptığınız büroda ve Baro'da varlığınız için bastırın! Yazdığınız dilekçenin altına imzanızı atamasanız da bürodaki düzene imzanızı atın! Kapıdaki tabelaya adınızı yazdıramasanız da en azından antete adınızı yazdırın!

Saygılar...