Mesajı Okuyun
Old 28-07-2006, 23:45   #26
Tiocfaidh

Toplumun magazin adında bir gereksinimi olduğunu düşünmüyorum sayın Sessiz. Bana göre magazin, medyanın pişirip halkın önüne sunduğu ve sunulduğu andan itibaren halkta cazibe yaratan sanal bir gündemden ibaret. Eğer medya halkın önüne bu süprüntüleri getirmezse, halk oturup A mankeninin B şarkıcısıyla süregelen beraberliğinin nasıl sonuçlanacağını merak dahi etmez. İnsanların mahremine ilgi duymak ve dedikodu yapmak malesef insanların doğasında olan kötü bir huy, medya da insanın yaradılışından getirdiği bu çirkinliği kullanarak bunun sırtından para kazanma çabasında. Ama dediğim gibi bundan dolayı medyayı suçlamak da yersiz, zira para kazanmanın her yolunun mübah sayıldığı vahşi kapitalizm içinde kar elde etme amaçlı kurulan müesseselerden meydana geliyor medya

Herkesin belgesel izlemesini bekleyecek kadar katı düşünemem elbette bay sessiz. Ancak en azından insanların kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak programları gelin kaynana programlarına tercih etmelerini temenni edeblirim.

Bu konuda hep ben konuştum, benimle aynı fikirde olmadığınız noktalarda sizin görüşlerinizi de dinlemek isterdim