Mesajı Okuyun
Old 19-06-2006, 21:00   #17
Gemici

Alıntı:
Meseleyi milli eğitim bakanlığı,aile ve okullara indirgemek yanıltıcı bi yaklaşım bence.Meseleyi biraz rönesansa,reforma,aydınlanma çağına ve 61-80 darbesine kaydırmak bizi daha doğru tesbitlere götürür kanaatindeyim...Saygılar....

Bir rönesansın bir reformun bir aydınlanma çağının yapılabilinmesi için yeterli şartlar var mı sizce ülkemizde? Bu şartların gerçekleşmesini mi bekliyeceğiz yoksa elimizdeki demokratik olanaklarla ve eğitime bağlı yollarla problemi çözmeye mi çalışacağiz.

Bu türden problemlerini çözen tüm ülkeler bu çözümü darbede mi buldular? Darbe bir aydınlanma bir rönesans bir aydınlanma mıdır?

Alıntı:
Bana göre yayınlanan onlarca kalitesiz düşük maliyetli yapımın temelinde Kapitalizm yani kolay yoldan para kazanmayı amaçlayan patronlar var.

Başlangıçtada yazdıgım gibi bana göre sorun kanal sahibi insanların maliyetleri düşük tutmaya çalışmasından kaynaklanıyor.

Başka ülkelerdeki kanal sahipleri daha mı vatansever, yoksa halk kalitesiz mala ilgi göstermediği için kaliteli mal üretmeyem mi zorlanıyorlar?

Madem problemin kaynağını buldunuz, çözüm nedir sizce?

Saygılarımla