Mesajı Okuyun
Old 19-06-2006, 15:17   #16
ULZO

Varsayılan Kolay Para Kazanmak..

Bana göre yayınlanan onlarca kalitesiz düşük maliyetli yapımın temelinde Kapitalizm yani kolay yoldan para kazanmayı amaçlayan patronlar var.

Halk bunu istiyor bu programlar reyting alıyor sadece uydurulmuş bir kılıftır. Sektörün önde gelen kurumları ve ekranlarda boy gösteren çoğunluk ( bir kısım aktör ve aktrislerimiz , ses sanatçılarımız, mankenlerimiz vs. ) Emek harcamadan maliyete girmeden ( Eğitim herşeyden önce bir maliyettir. ) bir şeyler yapmaya ve para kazanmaya çalışıyorlar. Bunun sonuçları da yapılan TV programlarında açıkca görülebilir. Hatta medya da devleşmiş kurumlar artık işi o kadar ileri götürdüler ki bugün artık Prime Time denılen yayın aralığında yayınlanan programların başrol oyuncuları öncesinde konusunda hiçbir eğitim almamış neredeyse kanal binasının önünde geçmekte olan bir vatandaşımız oluyor.

Bu programları tahammül sınırlarımız içerisinde hepimiz ama meraktan ama beğenerek izliyoruz. Sorunun çözümü ve kaynağı kesinlikle izleyici değildir. Hangi program olursa olsun iki gün burun kıvırırız ancak sornasında o bizim rutinimiz olur ve seyre başlarız. En azından haberdar oluruz. Ve program bir şeklide amacına ulaşır.

Başlangıçtada yazdıgım gibi bana göre sorun kanal sahibi insanların maliyetleri düşük tutmaya çalışmasından kaynaklanıyor. Çünkü iyi bir tv programı hazırlamak alt yapısıyla, çekimleriyle zaman ve bolca para isteyen bir iş. Yoksa insan psikolojisi gereği herşeye alışır. Eleştirir yadırgar ama bir standartı her zaman için yakalar.