Mesajı Okuyun
Old 20-08-2007, 21:49   #376
hukukun-üstünlüğü

bir gazi hukukluya da yakışan budur diyerek eleştirdiğiniz konuma farkında olmadan kendinizi oturttunuz. ben hiçbir fakülteyi küçümseme amaçlı yazmadım zaten böyle birşey haddim değil.ben sadece biraz saygı bekledim yorum yaparken en azından ankara ve istanbul hukukun köklü yapısına saygı duyulmalı belirtilmeli yoksa ben demedim ki en iyi eğitimi bu ikisi veriyor.ben ülkemdeki her hukuk fakültesinin kendi çapında çok iyi eğitim verdiğine inanan biriyim ve hepsine saygım sonsuz çünkü geleceğin gözde hukukçularını yetiştiriyorlar ki ülkemizin en çok da donanımlı hukukçuya ihtiyacı vardır.kaldı ki ortak paydamız hukukçuluktur.ama bir hukukçu olarak şunu söylemek isterim şimdi değil ama bir on yada yirmi sene sonra da genç hukuk fakültelerimiz köklü bir yapıya az yada çok sahip olacaklardır.yeter ki özgün düşünebilme ve özgün eğitim verebilme yapıları daim olsun gerisi gelir.tüm hukukçu arkadaşlarıma sonsuz saygı duyuyorum.haddim olmayarak üzücü ifadeler kullandıysam onlardan şahsım adına özür dilemeyi bir borç bilirim. adalete yönelmiş toplumsal yaşama düzeninin temsilcilerine selam ederim.