Mesajı Okuyun
Old 20-06-2007, 10:41   #25
madagaskar

Varsayılan Tüketici Dernekleri

Merhabalar,

Malum bir sürü tüketici derneği var, bugün internette dolaşırken bir tüketici derneği sitesini inceledim.
Cehaletime veriniz, bu tüketici deneklerinin bu tip hukuki mütalaa vermesi, kurum kuruluşlara mahkemelere başvuruda aracılık etmesi,kendi reklamını yapması,istanbul ankara avukatlarına vekaletname verilmesini öğütlemesi ne derece doğrudur?
Sitedeki ibarelere bakınız;

" Bize Başvurun
Bizim hukuk servisimiz var.Şikayetleri değerlendiriyoruz ve tüketicilere rehberlik ediyoruz...20 yıllık bilgi birikimimiz ve çok sayıda kazandığımız örnek davalarımız var...Bu çalışmalar sırasıyla ilgili firmaya iadeli taahütlü posta veya Noterden ihtarname çekilmesi,aynı zamanda bu şikayetin Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne veya İl hakem heyetine yazılı olarak bildirilmesi şeklinde gelişiyor.Şikayetler büyük ölçüde tüketici lehine sonuçlanıyor....Derneği İstanbul'da 7 büyük ilçe kaymakamlığında hakem heyetlerine temsilci veriyor..sayın XX aynı zamanda .... İlçe Hakem Heyeti üyesi...Şikayet dilekçenizi kendiniz de yazabilirsiniz.Ancak ben yapamam,dernek uzmanları veya avukatları il-ilçe hakem heyetine dilekçe veya Notere ihtarnamemi yazsınlar diyorsanız,Yıllık üyelik ve + yazım masrafı için toplam 30 YTL ödemeniz yeterli.Yazılarınız hazır şekilde internet üzerinden size ulaştırılır.Bunu imzalar gerekli yerlere gönderirsiniz..Şikayet konusu Tüketici Mahkemesine taşınırsa,TTKD'nin desteklediği - destek aldığı İstanbul ve Ankara Barosu üyesi avukatlar bunun için de yazım-başvuru harçları-yol giderleri olarak bir bedel talep ediyorlar”

*Cep telefonu,mobilya,
otomobil, devretatil, devremülk konusunda bize ihtiyaç duyuyorsanız, arayın.Son zamanlarda Prestige Club, Flipper ve Dedeman'dan tatil
kazandınız mı?
Başınız belada mı? Kesin çözüm ...D’de ve mahkemede..Arayınız"

...ve daha bir sürü buna benzer ibare...ben avukat olarak kendi sitemde bu yazılanların 10 da 1 ini yazsam sanırım disiplin kuruluna sevkedilirim.

saygılarımla