Mesajı Okuyun
Old 22-07-2003, 23:12   #1
Kuzey

Varsayılan Adliye Binalarına Acil Çözüm

Ben izmit'teyim. izmit Adliyesini ve Dava salonlarını biliyorum. Hatta bazen kitap okumak yada bişeyler içmek için kantine gidiyorum. Oturuyorum..Serin, sakin, huzurlu ve güvenli..

Geçenlerde yolum bir Şişli Adliyesine düştü. Aman Allahım dedim.. Ben avukat, hakim olsam bu durumu Türk Adalet'ine hakaret sayar dava açarım..

Basık, havasız, karman çorman..Böyle bir yerde mümkün değil çalışamam.

Hepsinden önce 'karar' ların verildiği bir ortamdan bahsediyoruz ve beynin herzamankinden daha çok oksijene ihtiyacı var. Huzura, sakinliğe ihtiyacı var.. İnsan oraya girerken yanına oksijen tüpü falan almalı..

Sadece kanunları yenilemekle olmaz. Avrupalı Amerikalı boşu boşuna Adliye binalarını EN GÖRKEMLİ şekilde yapmıyor. Adalet bir kere binasıyla ben burdayım diyor.. Girerken insan bismillah çekip adım atıyor..

Bunu izmit Adliyesi yapabiliyorsa her yer yapar. YAPMAK ZORUNDA.. Hele istanbul hayli hayli yapar. Hele Hele Şişli.. Ne o öyle dapdaracık bir apartman dairesine sıkıştırmışlar.

Adliye diyince insanın içi titremeli.. Bir gidiyorsun.. Pehh.. Titreme nerde. için bunalıyor, terliyip dışarı kaçıyorsun..

Bu durum için, sade bir vatandaş olarak, Devlete karşı bir dava açabilir miyim ? Ciddi olarak soruyorum.. Yada bir kampanya başlatabilir miyim ?

Benim ülkemde ben bu tip Adliye binaları istemiyorum..