Konu: boşanma!
Mesajı Okuyun
Old 21-05-2007, 12:19   #9
ayanlar07

öncelikle herkese ilgisinden dolayı tşk ederim. aynı mesleği yapan bir kişi olarak ve bir hukuk adamı olarak rastgele bir adrese tebliğ yapıp kişiye ulaşılabildiği halde haberi yokken kişiyi boşamaya çalışmak ne biz hukukçulara ne de normal kişiye yakışmayacağı gibi vicdani rahatsızlık da verir. sevgili meslektaşlarım bu kişi zaten piyasada sahte kimlikle dolaşan bir kişiymiş. tüm borçları karısı üzerine yapmış bu kimlikten dolayı. yani anlıcanız bu kişi nitelikli bir dolandırıcı. gelelim bizim olaya kişinin adresi yok eşini tel ile ararken de özel numaradan arıyor görüşmeye gelmiyor boşanma davası açılacağından haberi var. benim sizlerden istediğim yardım böyle bir kişiye nasıl tebligat yapmalıyız. bir de boşanma davasında her iki taraf da dinlenir diye biliyorum ben. bu emredici bir hüküm müdür? yani kişiye gerekirse 35 e göre tebligat yapıldığında yine gelmezse boşanma kararı verilebilir mi?
bir de boşanma davasında maddi ve manevi tazminat istenirken bunların hangisinde nispi harç ödeniyordu..tşk...