Mesajı Okuyun
Old 14-05-2007, 16:42   #32
SINIRSIZ

Alıntı:
İhtimaller:

-Duruşmada dilediği gibi davranabilme keyfiliğini gösteren, temyiz kudreti olmayan, adam öldürmekten yargılanan ve tutuk altında kalmaktan da yeterince sıkılmış (!) olan sanığın, bir taşkın davranışla serbest bırakılmak için sizi tehdit altına almayacağından emin olabilir misiniz?

-Sonra güvenliğim neden sağlanmadı diyerek yine Mahkemeyi sorumlu tutmaz mısınız?

Sayın Şehper Ferda Demirel , her şeyi öyle güzel anlatıp özetlemişsiniz ki nerdeyse fikrim değişecekti...fakat müvekkilimiz tarafından tehdit altına alınabilme ihtimalimiz her yerde yok mudur? bu gerekçe bizi müvekkilimizden uzakta durmaya tek gerekçe ise bence pek doğru olamaz.. emniyet ifadesi sırasında polis memuruna mesleğimin ilk yılında dışarı çıkmasını söylediğimde polis memuru beni önce duymamazlığa geldi, gazetesini okumaya devam etti.. ısrar edip sesimi duyurmayı başardığımda kapıdan çıkarken bana 'şimdi bu adam şu camı kırıp boğazını kesmekle tehdit etse yine beni çağırırsın' dediğinde ilk kez böyle bir tehlikeyi daha doğrusu ihtimali düşündüm... tüm kanımın çekildiğini hissetmekle birlikte bozuntuya vermeden 'merak etmeyin çıkabilirsiniz' dedim... Allaha şükür öyle bir şey olmadı.. fakat başbaşa görüştüğümüz o ortamlar çok daha tehlikeli olabilir. duruşma salonu bu anlamda daha güvenlidir diye düşünüyorum...
Mahkeme salonunda sanıkla yanyana durmak açıkçası hiç aklıma gelmemişti.. fakat bu sayfayı okuyunca bu konuda yaşadığım sıkıntılar aklıma gelince bunun mantıklı olduğunu , sanıkla uzaktan ne demeliyim diye bakışacağımıza yanayana istişare halinde olmanın işi ne kadar kolaylaştırabileceğini düşündüm.. sanık bana uzaktan ne yapmalıyım ne demeliyim der gibi baktığında, hakimin gözüme bak diye müvekkilimi uyardığı bile oldu.. böyle bir sistemde sanıkla mahkmede yanyana durmak başarılabilir bişey mi bilmiyorum ama güzel ve kolaylaştırıcı olur diye düşünüyorum.. tıpkı amerikan filmlerindeki gibi...