Mesajı Okuyun
Old 11-04-2007, 10:44   #52
adlt-2007

Varsayılan Lütfen Bu yazıyı Çok Dikkatli Okuyun Ve Empati Kurun

Eğer bu yazacaklarım da Hukuk Fakültesi sayısının artırılası gerektiğini savunanları bu fikirlerinden vazgeçiremeyecekse artık benim diyeceğim bişey yok. Karışmıyorum artık ne yaparsanız yapın
Arkadaşlar Hukuk Fakültesinin çok mezun vermesi ; Hukukçuluk vasfına ,avukatlık meslsğine ve hukuk Fakültesi mezunları ile doldurulmaya çalışılan diğer mesleklere haksızlıktır. Ufacık menfaatlar için neden diretilir illa da fakülte sayısı artırılsın diye. Ben karşı görüşteki -ki bu arkadaşlarım çok ama çok büyük ihtimal serbest olarak Avukatlık mesleğini icra etmemiş ya da etmiyorlar -arkadaşlarıma şunu söylüyorum. Her Hukuk mezunu Hakim ya da savcı olabiliyor mu. OLamıyor değil mi ki olmamalı da yani. Kaymakam olabiliyor mu .Olamıyor ,olmaması da lazım, Noter,kurum avukatı,öğretim gürevlisi ...........Vs.Olamıyor değil mi ? E neden bu olamayanlar veya da OLMAK İSTEMEYENLER yani gönüllüler hemen serbest avukat olabiliyor? İşte sayının çokluğu yargının en önemli ayağı olan avukatlık mesleğini böyle olumsuz etkiliyor.Yeni ve bazen de eski avukatlar hakettiği maddi ve manevi saygınlığı bu yüzden göremiyor. Hakim ve savcı açığı varmış inanmıyorum .Kaldırsınlar sınavı yani Sözlü sınavı(Ki bu süzlü sınavın ne demek olduğunu herkes bilir ,hadi yazılıyı anladık bilgi yeterliliği sözlü sınav neyin yeterliliği acaba ? ) o zaman kalır mı açık maçık. Birsürü gönüllüsü var bu saygın mesleğin avukat camiası içinden. Onlardan daha iyi hakim ve savcı mı olur.Tecrübe ,bilgi ne desen var. E daha ne aranıyor anlamış değilim .Morpil mi acaba ? gereksiz yaş kriteri mi .....Saygılar