Mesajı Okuyun
Old 09-10-2023, 11:49   #4
av.enesteper

Alıntı:
Yazan AVUKAT2549
Meslektaşım merhaba,
Fikirlerinizi ve kararı detaylı bir şekilde okudum. Öncelikle çok çok teşekkür ederim. Biz de üçüncü seçeneğin daha az riski olacağı kanaatindeyiz. Fakat aşağıda takıldığım bir nokta var. Kira ilişkisinin devrine yazılı bir şekilde onay vermek isteriz. Ama karşı tarafın devir yaptığını bize sözlü olarak belirttiler. Biz ihtarname çekip (A) nın bankadan ödeme yapan kişiye kira ilişkisinin devrine onayımız var mı dememiz gerekiyor ?

Yani devir olduğunu ve bizim bu devire onay verdiğimizi ispatlarken nasıl delillendirebileceğimiz konusunda çıkmazdayım.

Merhabalar meslektaşım,

Öncelikle yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Yazılı onay konusunda ise önceki kiracı ile kira ilişkisinin devrine yönelik bir tutanak düzenleyerek imza altına almanız mümkün ise bunun sizin açınızdan yeterli olacağını düşünmekteyim.

Ancak, mümkün değil ise meslektaşım çekeceğiniz ihtarname ile (bu ihtarnameyi de hem yeni hem de eski kiracı adına keşide etmenizin daha sağlıklı olacağını düşünmekteyim) devir ilişkisine yazılı bir şekilde onay verdiğini belirtseniz sizin açınızdan yeterli olacağını düşünmekteyim. Tabi ki bu durumda başka meslektaşların da görüşünü alırsanız daha az sorunla karşılaşırsınız diye düşünüyorum.