Mesajı Okuyun
Old 03-10-2023, 10:56   #1
drako

Varsayılan ÖRNEK NO 13 tahliye ibaresi olmaması.

Kira borcunu ödemeyen kiracıya karşı takip talebi hazırladım. Takip talebinde 1/9 kısmı açıklamasına da özellikle haciz,tahliye ve teslim ibaresini ekledim. Sonrasında ise takibi açtım. Ancak icra ödeme emrinde 1/9 kısmı gözükmüyor ve hiçbir yerinde tahliye ibaresi yok. Bu durumda benim takip talebinde istemim yeterli midir? Yoksa icra dairesinin ödeme emrinde de bunu belirtmesi gerekir mi?

9-Alacaklının takip yollarından hangisini seçtiği
: Haciz, Tahliye Ve Teslim

7-Adi veya hasılat kiralarına ait takip talebi
:
xxxxxxx adresinde bulanan kiralanmış taşınmaz için düzenlenmiş; 01.07.2020 Hazırlanış Tarihli, 01.07.2020 Başlangıç Tarihli, 01.07.2024 Sonlanma Tarihli 350,00 TL Meblağlı Kontrat. TAKİP TALEBİM BU ŞEKİLDE İDİ.

Bu durumda tekrardan ödeme emri mi düzenlenmesini istemeliyim?Teşekkürler.

Yukarıda yazılı borcu işbu ödeme emrinin tebliği tarihinden itibaren otuz gün içinde ödeme emrinde yazılı olan icra dairesine ait banka hesabına yatırmanız; borcun bir kısmını veya tamamını veya alacaklının takibine karşı bir itirazınız varsa, yine bu ödeme emrinin tebliği tarihinden itibaren yedi gün içinde açıkça ve sebepleri ile birlikte İcra ve İflas Kanununun 62. maddesi hükmü gereğince dilekçe ile veya sözlü olarak icra dairesine bildirmeniz, kira aktini ve sözleşmedeki imzanızı kesin ve açık olarak reddetmediğiniz takdirde, akdi kabul etmiş sayılacağınız, yukarıdaki süreler içinde borcu ödemeniz veya itiraz etmezseniz, alacaklının icra mahkemesinden tahliyenizi isteyebileceği ve kesinleşen kira alacağından dolayı da haciz talep edebileceği ihtar olunur.(*)27/09/2023 BU kısımdaki tahliye ibaresi yeterli midir?