Mesajı Okuyun
Old 31-08-2023, 10:26   #2
norrinradd

Alıntı:
Yazan av.ebrualıcı
Meslektaşlarım merhaba. Sulh hukuk mahkemesinden ihtiyaç sebebiyle tahliye davası açtım ve dava kabul edildi. Karar davalı vekiline tebliğ edildi. Sonrasında tahliye,vekalet ücreti ve yargılama giderleri için icra takibi başlattım. Hem 4-5 örnek hem de 2 örnek icra emri gönderilmesini talep ettim. Ancak icra müdürü tahliye ilamının borçluya tebliğ için gereken 10 günlük sürenin geçtiğine dair belgenin dosyaya sunulmasından sonra icra emrini tebliğ edeceğine dair karar düzenledi. Tahliye ilamı sadece vekile tebliğ edildi. Vekile tebliğ edilen karar tahliye için gereken 10 günlük süreyi başlatır mı? Yoksa mahkemeden tekrar davalı asile tebliğ mi talep etmeliyim? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Vekille temsil edilen tahliye dosyasında vekile tebliğ olması gerekir zaten asile mahkeme tebligat yapmaz bence talep etseniz bile. Vekilin tebligatı asiline haber vermemesi kendi aralarında vekalet ilişkisini ilgilendirir. O yüzden 10 günlük süreyi başlatır vekile tebligat ancak vekile tebligat elektronik ortamda olduğundan +5 gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağına da dikkate edin. Okunmuş sayıldıktan sonra 10 günlük süre başlayacak.