Mesajı Okuyun
Old 12-06-2023, 22:26   #5
Büşra Kocaman

Alıntı:
Yazan ulu kam
üstadım tıpa tıp aynı olayla karşıma geldi ilk davam bu olacak. Dava dilekçesi hazırlıyorum şimdi. Tavsiyenize danışmak istediğim bir husus var. sözleşmede şekle aykırılık da var, bu hususta dilekçede beyanda bulunmama gerek var mı sizce nihayetinde müvekkil yasal süre içinde cayma bildiriminde bulunmuş zaten.

Ve davalı yan olarak sözleşmeyi düzenleyen tarafla birlikte oteli de gösterdiniz mi? Tahsilat için sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum

Üstadım merhaba mesajınızı şimdi gördüm, dosya sonuçlandı ben şekle aykırılığa girmedim ancak mahkeme resen sözleşme şekle de aykırıdır şeklinde gerekçeli karara yazdı, davam kabul edildi. Henüz ilamlı icra yapmadım. Ancak çok umutlu değilim çünkü bu tarz şirketler üzerlerinde mal bulundurmuyor. Ben oteli göstermedim ispat açısından sıkıntılıydı ayrıca taraf ehliyeti bakımından otel yönünden red ihtimali söz konusu. Bizim olayımızda sözleşmenin yapıldığı şirketle otel arasında hiçbir bağ yoktu. Para ile otelin bir kısmını kullanıyorlar büyük ihtimalle o sebeple oteli taraf olarak eklemeyi iyi düşünmeniz gerektiği kanaatindeyim. Sözleşmede yazmıyorsa ve aralarında da hiçbir bağlantı yoksa problem yaşayabilirsiniz.