Mesajı Okuyun
Old 10-05-2023, 11:12   #3
avukat.fks

Yanıtınız için çok teşekkür ederim meslektaşım. Ben açıkça yazamamışım sanırım, bizdeki olayda gerekçeli karar bizzat sanığa tebliğ ediliyor. Sanık gerekçeli kararı tebliğ aldıktan sonra istinaf süresi içerisinde İstinaf Kanun Yoluna başvurmak için bir avukata vekalet veriyor. Yani yerel mahkemede kendisini bir vekille temsil ettirmiyor. Ben de hem itiraz hem de eski hale getirme talep etmeyi düşünüyorum. Sonuç alınamaz ise Kanun Yararına Bozma yoluna gideceğiz, zira dosyada eksik inceleme yapıldığı çok bariz ilk celsede hüküm açıklanmış. Hiçbir duruşma zaptında müvekkilin hazır edildiği yazmıyor, duruşmada hazır edilip savunması alındığına dair hiçbir evrak yok fakat gerekçeli kararda kısa bir savunmasına yer verilmiş. Müvekkil de segbis ile duruşmaya katıldığını, tüm savunmasının zapta geçirilmemiş olduğunu, hükmün aslında yüzüne açıklandığını söylüyor. Bu olaya ilişkin birden fazla dosyası olduğu için karıştırıyor da olabilir. Teknoloji kurbanı olmuş, hesapları ele geçirilip dolandırıcılık suçuna karıştırılmış.