Mesajı Okuyun
Old 15-02-2023, 22:10   #5
akrd61

Değerli meslektaşım
Şahsi görüşüm hukuken gerekli olmayan bir ihtarname çekmek zorunda değilsiniz, müvekkiliniz sizden fazla hukuk bilgisine sahip değil kabul ediyorum, ki eğer sizden fazla hukuk bilgisine sahip olsa idi icra takibi yapmak için size gelmez idi.Kendisini bir hukukçudan daha bilgili zannedip hukuken gerekli olmayan bir şeyi yaptırmakta ısrar eden müvekkilin her dediğini yapmak bence avukatlık ile bağdaşmıyor yine yineliyorum bu benim şahsi görüşüm.
Ben olsam ne yapardım ki birçok kez kendisini Avukattan daha avukat sanan müvekkillere de yaptım da

Yönetim kurulu adına YK başkanına
__Madem hukuk konusunda engin bilgiye sahipsin bunu neden istediklerini ki sorarım muhtemelen cevap veremeyecekler
__kendisinin ihtarname çekmesini, hatta ihtarname şeklinde değil de iadeli tahhütlü bildirim şeklinde de yapabileceklerini
__kendisine İllaki yapacağınız takip açısından hukuken hiçbir etkisinin olmadığını izah eder
__ Şayet yine ısrar ediyorsa, kendilerine teşekkür eder takibi kendilerinin yapmasını tavsiye ederim.

Ama yine de son karar sizin meslektaşım...

Unutmayın, şayet bir hukukçu değil ise müvekkiliniz hukuki konularda sizden bilgili değildir, sizi yönlendirmesine izin vermeyin, siz onu yönlendirin.

Kolay gelsin....