Mesajı Okuyun
Old 17-10-2022, 11:40   #3
berkaygultekin

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
Meslektaşım merhaba.İnanın sorunuz tam olarak anlaşılmıyor.

Gece uyku mahmurluğuna geldi herhalde özür dilerim meslektaşım.Şöyle baştan alayım.

Adli yardımdan atandığımda davalı kadın çoktan cevap dilekçesini PTT süresi içerisinde göndermişti. Bu dilekçesinde karşı dava ibaresi olmadan tazminat ve velayet taleplerinde bulunuyor. Ben atanıp dosyaya vekaleti sunduktan sonra yaptığım UYAP kontrolünde cevap dilekçesinin gönderilmediğini, onun yerine davalı kadının daha önce yazmış olduğu süre uzatım dilekçesinin cevap dilekçesi olarak tebliğ edildiğini farkettim. Bu hususu mahkeme personeli ile konuşarak hallettim.

Mahkeme süresinde cevap verdiğimizi kabul etti. Fakat karşı davacı olarak bizi belirtmedi. Hakimle konuştuğumda karşı dava ibaresi olmadığını belirtti, bende tazminat ve velayet talepleri olduğundan karşı davanın açılmış olduğunu belirttim. Usulüne uygun bir harç da yatırılmadığını söyledi fakat bu konuşmadan çok önce ben zaten bu husus tarafımıza süre verilmeden çoktan harç yatırmıştım. Ben cevap dilekçesinde tazminat talebi bulunduğundan karşı davanın açılmış olduğunu düşünüyorum. Hakim bu hususu gerekçeli kararda tartışırız avukat bey dedi fakat benim bundan anladığım karşı davanın açılmamış olduğuna karar verecek. Umarım meramımı anlatabilmişimdir