Mesajı Okuyun
Old 27-08-2022, 19:29   #3
AHMET01

Değerli Meslektaşım Av. Erdem AKÇAY

Bu güzel ve derli toplu cevabınız için çok teşekkür ederim. Sizinle aynı görüşteyim. Önce zaten davacı vekiline söz verdi. Sıra bize geldiğinde müvekkil de konuşmak istedi. Ben de önce o konuşsun, sonra birkaç cümle ile onun beyanlarına atıf da yaparak beyanda bulunayım dedim. Fakat kabul etmediler. Önce vekil konuşur, usul böyle dediler. Karar duruşması idi. İtiraz ederek daha fazla ters düşmek istemedim. Buna rağmen gerçekten suçsuz müvekkili tam kusurlu görerek tarafların boşanmalarına; 60.000,00 TL maddi, 90.000.00 Tl manevi tazminat ödemeye mahkûm ettiler. Karşı taraf ruhsal sorunları olan birisiydi. Olayların müsebbibiydi. Bu konuda Hastaneye sevk edildi, rapor da geldiydi. Sonuç olarak kararı istinaf edeceğim. Yargıtay kararlarına göre tazminatlar bir zenginleşme aracı olamayacağı gibi, bir cezalandırma aracı da yapılamaz. Bu bağlamda hükmedilen tazminat miktarlarını da değerlendirirseniz çok memnun olurum. Miktar çok fahiş değil mi?

Verilen ve verilecek bütün cevaplar için size ve diğer meslektaşlarıma şimdiden çok çok teşekkür ederim.