Mesajı Okuyun
Old 12-04-2022, 14:27   #1
sebastian

Varsayılan Kiralananda kumar oynanması-tahliye

Merhaba Meslektaşlarım;

Taşınmazın sahibi müvekkil tarafından, Dernek olarak kiralanan yerde, kumar oynandığından dolayı polis baskını neticesinde tutanak tutulduğunu haricen öğrendik.
Kiracı (X), polis ifadesinde; kıraathanenin ruhsat sahibiyim. Kıraathaneyi ortağım (Y) işetmektedir. Kumar oynanması ile ilgili bilgim yoktur. dedi.
(Y), polis ifadesinde; kıraathaneyi arkadaşım (X)'den devralacaktım. Ancak henüz anlaşmadık. İşletme sahibi (X), polis baskınında kıraathanede bulunmuyordu. Bir süredir burayı ben işletiyorum.dedi.
Savcılık;
-kiracı (X) hakkında kovuşturmya yapılmasına yer olmadığına karar verdi. (İşletme sahibi olmadığından ve (Y)'nin beyanını dikkate alarak)
-(Y) hakkında; kumar oynanması sabit ancak (Y)'nin sabıkasız oluşundan, suç nedeniyle zarar olmadığından dolayı 5 yıl süreyle kamu davası açılmasına yer olmadığına karar verdi.

Kiracı (X)'in tahliye edilmesi için; yukarıda ki kumar dosyasını dosyayı delil olarak ekleyip, Sulh Hukuk Mahkemesinde açılacak tahliye davasında tahliye kararı alabilirmiyim?
Kiracı hakkında kovuşturmya yapılmasına yer olmadığına dair karar verilmesi engel olur mu? Neticede kiracımız (X) adlı kişi. (Y) adlı kişiden haberimiz yok.