Mesajı Okuyun
Old 04-04-2022, 12:12   #2
norrinradd

Alıntı:
Yazan av.Hazin
Merhaba meslektaşlarım. aile mahkemesinde hakim ara karar ile karşı taraf lehine vekalet ücretine hükmetti. karşı taraf kararı aynı gün icraya koymuş. aynı gün müvekkilime zarar gelmemesi için ve sinirle vekalet ücretini ödedim. daha sonradan kesinleşmeden icraya koyulamayacağı aklıma geldi ve pişman oldum. sizce şimdi ne yapmam gerekir? şikayet yoluna mı gitmeliyim yoksa karar kesinleşinceye kadar icra dosyasında her ihtimale karşı parayı bekletmeli miyim? sağlıklı düşünemediğim kişiselleşen bir konu açıkçası. yardımlarınızı bekliyorum.
Süresiz şikayet yoluna başvurmanızı öneririm. Parayı icra dosyasına yatırdığınız için artık geri çekemezsiniz ama alacaklı reddiyatını talep edecektir. İcra hukuk hakimiyle direkt görüşüp takibin tedbiren durdurulması kararı almanızı öneririm, durumun acileyitini ve alacaklının her an reddiyat talep edebileceğini de söyleyin. Tedbir de gecikirseniz de takip iptal olunca alacaklı tarafa muhtıra çıkartıp ödenen parayı geri talep edeceksiniz zaten. Ancak alacaklının malvarlığı yoksa muhtıra sonuçsuz kalacaktır. O yüzden tedbir almanızı öneririm. Ancak durumunuzu tam bilmiyorum, kesinleşmeden icraya konulamayacak bir karar olup olmadığını iyi araştırın, detayını bilmiyorum yani.