Mesajı Okuyun
Old 06-02-2022, 00:11   #1
rosinante

Varsayılan Yerine Getirdiğim Cmk Görevimin ücretini Alamiyorum

Herkese Merhaba,

Ben CMK görevlendirmeleri ücretleri için makbuz kestim ancak daha sonra telefonuma gelen mesaj ile evraklarımda problem olduğu söylendi. Baroya gittiğimde savcılıktan bir tane görevlendirmemin ücretinin ödenmeyeceğine dair yazı geldiğini belirttiler, durum tam olarak şöyle;
Bir buçuk sene önce soruşturması başlatılan dosyada incelemeye alınan telefonun incelenmesi sonucu savcı tekrardan şüpheliyi ifadeye çağırmış, sonuç olarak yaklaşık bir buçuk sene önce başka bir avukatın görevlendirildiği dosyaya, bir buçuk sene sonra ben görevlendirmiş oldum.

Savcılık ise yönetmelik gereği aynı soruşturma numarasıyla görevlendirilen iki avukata işi yarı yarıya yaptıkları için ödenecek ücreti yarıya bölerek ödeme yaptıklarını ancak benden önceki meslektaşım bir buçuk sene önce makbuz kestiği için benim o dosya için olan ödememin alamayacağı söyleyerek evraklarımı geri gönderdiler.

Baro ile iletişime geçtiğimde başka meslektaşlarımın da aynı problemlerle karşılaştıklarını, Baro'nun Başsavcılıkla bu durum için özel olarak konuştuklarını ancak sonuç alamadıklarını belirttiler.

Bu durum üzerine mesai harcadığım ve yerine getirdiğim CMK görevlendirmemin maddi karşılığını alabilmem için önerebileceğiniz bir yol var mı?