Mesajı Okuyun
Old 08-09-2021, 09:41   #1
drako

Varsayılan CMK duruşmayı unutmak.//ACİL.

Daha öncesinde tarafımca atandığım CMK dosyasında evraklarımı hazırlarken bir dosyanın duruşmalarına katılmadığımı fark ettim.Aynı kişinin daha öncesinde soruşturma aşamasında da görevine katıldığımdan yüksek ihtimal beni müdafi olarak silmediler diye düşündüm her zamanki gibi.Yani en azından böyle olduğunu tahmin ediyorum.Aksi takdirde gözümden kaçırmam mümkün değil,zira her cmk görevlendirmesine dosya da yapıyorum.

Dosya içeriğine baktığımda ise duruşmanın 2.celsede olduğunu gördüm ve covidden 3. celse ertelenmiş.Henüz müdafisi olduğum SSÇ'nin ise beyanı halen alınamamış, SSÇ kayıp.

Şimdi 4.celse olacak (teorikte covidden ertelenmese idi 3) ve duruşmaya katılacağım.Ancak bu durum hakim ve savcının da gözünden kaçmış ve süreç bensiz devam etmiş.

Şimdi önceki celsede benim katılmamam hakkımda herhangi bir soruşturma tehdidine davetiye çıkarır mı?Görevi ihmal suçu oluşması için SSÇ'nin bir zararının doğması gerektiği kanaatindeyim ancak henüz SSÇ'nin de herhangi bir zararı doğmuş da değil.Tanıklar da henüz dinlenmemiş zira onlara da ulaşılamamış.Ben bu celse katılırsam sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ama emin de olmak istiyorum.Belki daha önce başına böyle bir şey gelen olmuştur.

Dipnot hakkımda soruşturma açılması için mahkemece herhangi bir ara karar da kurulmuş değil.Mahkeme de başka müdafii istememiş.Dosya evrak üzerinden devam etmiş.

Bu durumda nasıl davranmamı önerirsiniz.Teşekkürler şimdiden.