Mesajı Okuyun
Old 08-09-2021, 09:32   #5
fadimugrlu

Alıntı:
Yazan Av. Erdem Akçay
Metruk yapı şartlarını taşıyorsa, bina bedeli istenemeyecektir.

cevabınız için tekrardan çok teşekkür ediyorum.
dün kentsel dönüşüm müdürü ile görüştüm. binanın imar k m 39'a göre yıkıldığını(tebligat bu maddeye göre yapılmış) bina boş olduğu için uyuşturucu kullanıcılarının yuva yaptığını bunların fotoğrafının dosyada olduğunu mali indiham komsisyonun raporu olduğu ve Belediye encümenin yıkım kararı olduğunu söyledi bu şekilde mali indiham komisyonu kararına dava açarsak düşük bir bedel alacağımızı ancak bir kaç ay sonra başlayacak kentsel dönüşüm uzlaşmalarında daha yüksek bir değerde olacağını ama dava açarsak sadece mahkemenin belirlediği bedeli alacağı kentsel dönüşümden bir bedel alamayacağımızı söyledi.(degerlemecilere bina yıkılmadan önce binanın bir bedel tespiti yaptığını arsa+yapı olarak kentsel dönüşüme dahil ettiğini söyledi)ayrıca arsada şuanlık bir kamulaştırma olmadığını dilerse daire/dükkakn dilerse de bedel alabileceğini söyledi.

biz zaten uzlaşmak istiyoruz. ancak yine de bir hak kaybımız olmasın diye iyice araştırmak istiyorum. şu aşamada müvekkili bilgilendirip kentsel dönüşüm uzlaşmasında anlaşmak tarafımızca daha karlı olacak gibi görünüyor.
iyi çalışmalar diliyorum sizlere de sayın meslektaşım.