Mesajı Okuyun
Old 26-03-2021, 10:45   #3
Av.Kerimyasin

Alıntı:
Yazan Admin
Hakem heyetlerinde matbu başvuru dilekçeleri oluyor, onlardan da yararlanabilirsiniz dilerseniz ama aslında özel bir şeye ihtiyacınız yok. Dava dilekçesi gibi hazırlayıp, olayların gelişimini yazıp, net olarak talebinizi ve Tüketici kanununun hangi maddesindeki hangi seçimlik hakkı kullandığınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Tabii tüm delilleri (ödeme makbuzu, sözleşme vs.) başvuru dilekçenize eklemeniz de gerekiyor.

Eğer bedel iadesi dışında maddi/manevi tazminat talebiniz olacaksa, hakem heyeti sınırını aşabilirsiniz, bu durumda tüketici mahkemesi öncesi arabulucuya başvurmanız gerekecek.

Ceza yönünden ben de sizin gibi düşünüyorum ama maalesef dolandırıcılık suçuyla ilgili hemen hemen tüm başvuruları savcılar hukuki ihtilaf olarak görüp takipsizlikle sonuçlandırıyor. Umarım farklı sonuç alırsınız.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. peki örneğin benim sağlayıcıdan almak istediğim kapora 500 tl olsaydı heyet için sınırın altında kalmak kaydıyla mesela 4 bin manevi tazminat isteyecek olsam bunu da heyetteki başvurumda mı istemeliyim ?