Mesajı Okuyun
Old 20-02-2021, 20:30   #8
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan fadimugrlu
hiç olmadı yeni bir dava açmam mümkün müdür acaba?derdesliğe takılır mı bilemedim.
Dersdestlik olması için, ilk dava tarihinden önce yaşanılan olaylara tekrar dayanmanız gerekir.

Islah için ise dosya incelenmeden sağlıklı değerlendirme yapmak mümkün değil. Belki de ıslaha da gerek yok. Belki tanıklarınız ıslahını yaptığınız hususları bilmiyor. Ama boşanma sebepleri kabataslak da olsa belirtilmişse ıslaha gerek kalmaz diye düşünüyorum. Örneğin birlik görevlerini yapmamak, sadakatsizlik gibi genel ifadeleri kullanılmışsa ve tanıklar olayları detaylandırmışsa sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Vakıa ıslah ederken yeniden tanık da dinletmeniz gerekebilir. Bunu da dilekçede belirtmek gerekir.

Ancak tanıklar dava dilekçesinde dayanılmayan kusur olgularını anlatmışlarsa ıslahı deneyebilirsiniz.

Tahkikatın bittiği ilan edildikten sonra ıslah kanunen mümkün değil. İstisnası tekrar tahkikata yönelik ara karar tesisidir diye düşünüyorum.

Birleştirme kararı sizin dosyanız açısından da tahkikata yönelik işlemdir dersek ıslahın yapılabileceği savunulabilir, diğer dosya hangi aşamada vs..

Saygılarımla,