Mesajı Okuyun
Old 18-02-2021, 20:33   #4
Av. Ahmet ÖZDEMİR

Alıntı:
Yazan İlhan_ERDEN
Yargıtay 12. H.D. 2016/ 31706 E. 2018 / 4482 K. 08.05.2018 Tarih: "...Alacaklı tarafından ... Aile Mahkemesi'nin tedbir nafakasına ilişkin ara kararına dayalı olarak genel haciz yoluyla başlatılan takipte, alacaklının, borçlunun itirazının kaldırılması talebi ile icra mahkemesine yaptığı başvuru üzerine... Borçlunun cevap dilekçesinde ve yargılamanın tüm aşamalarında, davacı ve müşterek çocukları ile birlikte yaşadığını, davacı ve müşterek çocuğun tüm giderlerinin kendisi tarafından karşılandığını ileri sürdüğü görülmüştür. Bu durumda, taraflar ve müşterek çocuğun birlikte yaşadığı dönem için borçlunun nafaka yükümlülüğü söz konusu olamayacağından, mahkemece, bu dönemin belirlenmesi yönünden borçlunun göstereceği deliller toplanarak ve varsa birlikte yaşanıldığı iddia edilen dönem için nafaka bedellerinin ödenip ödenmediğinin tespit edilerek oluşacak sonuca göre karar verilmesi gerekir..."
öncelikle teşekkürler üstadım. Lakim kararı tam olarak kavrayamadım. Bu durumda itirazın kaldırılması yoluna gitmem lehime mi aleyhime mi olur?
Deneyimlerinize binaen soruyorum teşekkür ederim