Mesajı Okuyun
Old 04-01-2021, 17:24   #3
Av. Zümer AYDIN

Alıntı:
Yazan Av. Cansel Kar
Davaya konu olan aracın satın alındığı tarihte kredi çekilmiş olması müvekkilinizin de katkı sağladığına dair önemli bir delildir. Kaldı ki eğer altınların satılarak alınan arabayı satınca sağlanan para davaya konu arabaya doğrudan maddi kaynaksa ve davalı bunu ispatlarsa değer artış payı hesaplanarak kalan üzerinden katılma alacağına hükmedileceğini düşünüyorum.Ama doğrudan takıların parasının kullanıldığını ispatlarsa ve değer artış payı yüksek çıkarsa ne olur bilemiyorum. Kolaylıklar dilerim.

Teşekkür ederim. Davaya konu araç için müvekkilin çektiği kredi yeterli olacaktır diye düşünüyorum ben de. Altınlarla alındığı iddia edilen aracın ödemesinin büyük kısmını yine müvekkil kredi çekerek ödemiş. İlk araba satıldıktan sonra araya ikinci bir araç giriyor, onun üzerine üçüncü yani davaya konu olan araç alınıyor. İlk arabanın ödemeleri nikahtan önce yapılmış ama ruhsat tarihi evlilik birliği içerisine denk geliyor sanıyorum ama ruhsat davacı müvekkil adına, bu bir sorun teşkil ederse yine her halükarda araç edinilmiş mal sayılmaz mı ? Yani hiçbir ihtimalde müvekkilin katkı alacağına engel olunamaz olmalı.