Mesajı Okuyun
Old 11-12-2020, 17:32   #4
LLM. Avukat Ömer Faruk İlgün

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
Ben de aynı çözüme ulaştım değerli meslektaşım.Cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk bulduğum çözüm İTM ye başvurarak takibin durdurulması yönünde tedbir almak oldu ancak İTM sonuçta ortada bir ilam olduğu için tedbir kararı vermeyebilir.Kararı e tebligat ile davalı olarak biz tebliğe çkııkardık e tebligat yapıldı.Kararı bir an önce istinaf edip derkenar ile teminat mektubu sunacağız ve mehil vesikası alacağız.Ancak kararı(ilamı) veren mahkeme ankara icra takibinin yapıldığı yer istanbul ve pzts günü 7 günlük süre doluyor ben gecikerek teminat mektubunu sunsam bile(evet süre yok)mehil vesikası alabilirim ve sonrasında haciz konulmuş olsa bile hacizleri kaldırabilirim beni zorlayan taraf ise müvekkil şirket hesabına hiç bir şekilde haciz konulmamış olmasını sağlamakla yükümlü olmam.

Ben balıkesirdeyim.

1-Ankaradan derkenarı nasıl alacağım(yetki belgesi ile ankaradan bir meslektaşıma derkenar aldırmayı planlıyorum.O uyaptan bu derkenarı icra dosyasına gönderecek(icra dosyası için de yetki belgesi vereceğim.Aklıma başka bir şey gelmiyor.Tüm bu süreci doğru yönetemezsem haciz gelmesi durumunda ciddi sıkıntı yaşanacağı açık.Bu konuda öngörebildiğiniz pratik bir çözüm varsa değerli görüşünüz benim için çok değerli olacaktır.Çok teşekkürler.
Sayın Meslektaşım
Yargıtay 8.HD2013/23719 esas 2014/17086 Kararına göre Uyap ortamında e-imzalanan ilamın takibe konulabileceğini ifade etmiştir.
Bu nedenle İTM den çözüm zor.