Mesajı Okuyun
Old 09-09-2020, 11:50   #1
hızır kaya

Varsayılan İcra dosyasına yatan para hangi avukata ödenir?

Merhaba meslektaşlarım.Yaklaşık 6 yıl takip ettiğimiz ve sonuçlandırdığımız bir boşanma davasıyla ilgili olarak açtığımız ilamlı icra takibini yaklaşık 7 yıldır takip ediyoruz.Borçlu adına yaptığımız sorgulamalarda,adına gayrımenkul,banka hesabı,maaş vs bir şey bulamıyoruz.Sadece bir adet 1998 model ve şu anda piyasa değeri 20 bin tl olan bir araç var adına.Ancak bu araç üzerinde de bir kaç adet haciz olduğu için yakalama yapmadık.Bir kaç gün önce dosyada yaptığım sorgulamada ,bir avukatın müvekkilim vekili olarak dosyaya vekaletname sunduğunu gördüm.Müvekkilimden veya avukatlardan bu olayla ilgili ne benim iznim alındı,ne de bilgilendirme yapıldı?Öncelikle sözkonusu icra dosyasına para yatarsa yeni vekaletname sunan avukatın mı hesabına yoksa takibi açarak 7 yıldır takip eden benim hesabıma mı para gönderilir.İcra Müdürlüklerindeki uygulama nedir?Bir de azilname olmadan,ne müvekkilimce ne de meslektaşlarımca bilgilendirilmeden bu şekilde dosyaya vekaletname sunulmasının müvekkil ile meslektaşlar için sorumluluğu ne olabilir?(Müvekkille aramızda yazılı ücret sözleşmesi de bulunmaktadır)