Mesajı Okuyun
Old 06-01-2020, 10:50   #1
yusuf_MV

Varsayılan Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma Suçunda infaz şekli ve Denetimli Serbestlik konusu

Merhaba Sayın Meslektaşlarım;

Mevzuat ve araştırmalarım neticesinde bir sonuca varamadığım bir konu ile alakalı bilgilerinize başvurmak istiyorum. Bİlindiği üzere terör suçlarından olan Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma Suçu' nda adi suçlarda olduğu gibi 2/3 değil 3/4 infaz biçimi uygulanıyor. Bu konuda bir problem bulunmamakta. Lakin 1 yıllık denetim süresinin ne şekilde uygulanacağı konusunda bet bilgi elde edemedim. Genel bilgiler netice cezanın dörtte üçü- 12 ay şeklinde infaz süresinin bulunduğu yönünde. Örnek olarak 6 yıl 3 ay hapis cezası alan bir kişinin infaz süresi 44 ay olarak hesaplanıyor.(76 x 3/4=56 Bu süreden 12 aylık denetim süresini çıkardığımızda çıkan sonuç 44 at şeklinde.) Fakat ilave olarak aldığım bilgi, koşullu salıverilmeye 1 yıl kala açık cezavine geçişin yapılacağı burada 6 ay geçtikten sonra kalan 6 ayın denetimli serbestlik uygulaması ile cezaevi dışında geçirileceği yönünde. Siz bu konuda ne düşünürsünüz acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.