Mesajı Okuyun
Old 26-12-2019, 09:23   #1
hukuktayenibiri

Neşeli hakarete dayalı manevi tazminat

Sayın Meslektaşlarım hepinize mutlu günler dilerim.. kullanıcı ismim ile de sabit olduğu üzere ruhsatımı yeni alıp ofisimi açalı henüz 1 ay olmuş ve akabinde türkhukuksitesi'ne üye olmuş meslektaşınız olarak sizlere bir konu danışmak istiyorum müvekkil aleyhine facebook üzerinden fotoğrafını da paylaşmak suretiyle çirkin,asılsız iddialar yazılmış olup; müvekkilim hakarete dayalı olarak emniyete şikayette bulunmuş.. karşı taraf da ifadesi alınırken söz konusu paylaşımın kendisi tarafından paylaşılmadığını, müvekkilimden şikayetçi olduğunu müvekkilimin de kendisine karşı hakaret ettiğini beyan etmiş. Soruşturma hala devam ediyor.Karşı taraf müvekkilm aleyhine manevi tazminat davası açtı. Sorum şu: Müvekkilim krşı taraf aleyhine şikayette bulunasıya denk karşı tarafın herhangi bir şikayeti yahut tazminat talebi söz konusu değildi..ayrıca ilk hakaret eden taraf da kendisi..haksız tahrik olduğunu düşünüyorm..lain dediğim gibi henüz soruşturma aşamasında.bununla ilgili dosyama ekleyecek güzel bir yargıtay kararı bulamadım. Eğer sizlerde mevcutsa ilk dosyamda yardımlarınızı bekliyorum