Mesajı Okuyun
Old 31-08-2019, 01:26   #1
asrihukuk

Varsayılan trafik kazası durumlarında kusur oranına itiraz

Merhaba herkese , bu mesleğe ilk adımlarını atan meslektaşlarınızdan biriyim , o yüzden sorumu mazur görmenizi dilerim. Müvekkilim yaklaşık bir ay öncesinde yaya olarak duble yoldan karşıya geçerken hızlı gelen bir araç çarpıp kaçmış. Müvekkilim belli bir süre acı çektikten sonra ambulans jandarma vs gelmiş. hastaneye götürüldükten sonra bu adam tespit edilip yakalanmış. Yalvarma vs durumlarından dolayı müvekkilim şikayetçi olmamış ve sonra gelen tebligatta savcılık kaza tespit tutanağında tüm kusuru müvekkile verdiklerinden ve şikayetçi olmadığından dolayı takipsizlik kararı çıkartmış. tebligat 15 günü aştı geleli.bu konuda müvekkilim hem maddi , manevi tazminat davası açmak istedi. ayrıca ceza hukuku bakımından nasıl bir yol izlenebilir. ben daha önce bir iki trafik kazası dosyalarına bakmıştım ama kusur oranı tamamen müvekkilime verdiklerinden dolayı sağlam adım atmak istedim. değerli meslektaşlarım bu konuda ne yapılabilir yardımcı olursanız çok mutlu olurum. herkese şimdiden çok teşekkür ederim.