Mesajı Okuyun
Old 22-01-2019, 11:10   #1
MEHMET AKİF AKIN

Varsayılan 1994-1999 yılları arasında Yönetim kurulu başkan yardımcısı olduğum belediye şirketinde taşaron olarak iş yapan bir işverenin ödemediği sigorta primi

1994-1999 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yaptım. Bu dönemde Belediyenin şirketlerinden
"İZSAŞ" isimli şirkette yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görevlendirildim.Adı geçen şirkete hizmet veren taşaron bir şirketin yatırması gereken ssk işcilik prim borcunun ödenip ödenmediği kontrol edilmeden hakedişinin ödenmiş olduğu gerekçesi ile yönetici olarak mütetesil sorumlu olarak benide borçlandıran sosyal sigortalar kurumu bu borçtan dolayı herhangi bir tebligatta da bugüne kadar bulunmamıştır.Borcun aslının ne olduğunu 2017 yılında tesadüfen ögrenmem sonucunda kurumun icra servisine yaptığım sözlu müracaatım sonunda öğrendim. Bu konuda tarafıma tebliğatta bulunmalarını söylediğimde tebliğat yapmayacaklarını belirttiler. Bu borcu ödemem gerektiğini belirttiler.Yapılan işlem doğru mudur? Zamanaşımı defini ileri süremez miyim?