Mesajı Okuyun
Old 26-06-2018, 11:31   #4
Rahmi Ertürk

Alıntı:
Yazan Müge Merde
Öncelikle çok teşekkür ederim meslektaşım. Benim de düşüncem o yöndeydi. Peki açacağım tahliye davasının mahkemesi, usulsüz tebligat hakkındaki davayı bekletici mesele yapar mı ? Büyük ihtimal yapacaktır diye düşünüyorum. Bir de 21/2 tebligat zarflarının açık mavi renkte olması zorunludur diye yargıtay kararları gördüm. Ancak gördüğüm kararlarda tebligatlar zaten usulsüzmüş ancak 21/2 tebligat zarfının da açık mavi olması gerektiği hususu da kararlara yazılmış. Yani bu zarf rengini uygulamada uygulayan yok zaten. Böyle birşey başınıza geldi mi ya da herhangi bir usulsüz tebligat davasında buna bakıldığını gördünüz mü ?

Sayın meslektaşım mavi hususu PTT Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı ilgili bir kusur olur sizi ilgilendirmez kanımca. Borçlu usulsüz tebligattan dolayı memur muamelesi şikayeti yoluna gittiği için zaten tahliye davası sürecinde bitmiş olur ve mahkeme bekletici mesele yapmaz.

Usülsüz tebligat davalarında da mavi zarf konusu gündeme gelmedi şu ana dek. Mahkemenin re'sen gözeteceğini düşünmüyorum.