Mesajı Okuyun
Old 16-06-2018, 23:41   #6
imsel

iyi bayramlar.
bizimde bir iş davasında aynı durum başımıza geldi.bilirkişi ücretini gider avansında yatırmıştık.dosya takoğraf incelemesi için bilirkişiye gitti geldi.30/04/2018 tarihli duruşmada dosyanın hesap bilirkişisine gitmesine ve dosyada gider avansı yoksa tamamlamamıza 2 haftalık kesin sürede yatırılmazsa bilirkişi deliline başvurmadan vazgeçmemizin sayılacağı ihtarı yapılmış.ben de önceki bilirkişi ücretini düşündüğümden sanırım ücreti yatırmayı unuttum.ayrıca müvekkil bayrama kadar başka ilde çalışıyordu.bayramdan önce haberim oldu yatırmadığımızdan.hakime gittim hakim yatırın bilirkişiye gönderelim dedi.parayı yatırdım. ama bilirkişi başka ilçedeymiş.kalemdeki memur bilirkişiye göndermiyoruz bilirkişi gelip alıyor dedi.henüz dosya bilirkişiye gitmedi.22 haziranda duruşma var.iş davası olunca belirsiz alacak olarak açmıştım.bilirkişi hesabı olmaz ise alacağımız hesaplanamayacak.amacımız davayı uzatmak değildi tabii.işçi taraf olarak bir an önce alacağımıza kavuşmak istiyoruz.sadece gözümüzden kaçtı.bir yol bulunabilir mi?eğer hakim duruşmada bilirkişiye gönderilmesine karar verirse tekrar davalı karşı taraf karşı çıkarsa kendim belli bir miktar hesaplayıp müddeabihi ıslah etsem olur mu?saygılar.