Mesajı Okuyun
Old 07-03-2018, 12:10   #7
avukat 77

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Böyle bir durumda şikayet yoluna gidip buradan vekalet ücreti çıkartmaya çalışmak ne çiğ bir davranıştır. Maddi hata olduğu açık olan bir durumdan bu şekilde yararlanmaya çalışmak meslek etiğine aykırı bir harekettir. Baroya şikayet yoluna da ayrıca gidilebilir.

Can bey çok haklısınız.Ben o zaman hayretler içinde kalmıştım. Üstelik bunu yapan emekli bir hakim. Adliyeden ben yeni avukatlık yapmaya başladığımda o emekli olmak üzere idi ve onda yanlış hatırlamıyorsam bir kaç dosyam bile vardı.Yani beni simaen tanıyordu. Açtığı davada bilirkişi raporu lehe gelince son duruşmaya bilerek gelmedi ben gidip davayı takip ediyoruz reddedilsin dedim. Bunun üzerine beni sonra gördüğünde, davayı takip etmeseydiniz düşecekti dedi. Ben de müvekkilin isteği ve hakları bakımından bunu mesleki olarak yapmak gerektiğini söyledim.Sonrasında vekalet ücreti için takip yapınca da bu mahkeme hatasından kaynaklı cümle hatasını kendi lehine kullanmak için icra mahkemesine şikayetçi oldu ve duruşma çıkışında baro odası kapısında yanıma yaklaşarak benden öğreneceğin daha çok şey var diyerek gülüp çıktı. O zaman kendime kızmış ve fakat mesleki olarak şikayet etmek aklıma gelmemişti. Bugün için bunu neden düşünemediğimi bilmiyorum sanki benim hatam onun şikayet etme hakkıymış gibi gelmişti.Umarım bir daha olmaz ama aklımda olsun. Çok teşekkürler.