Mesajı Okuyun
Old 26-11-2017, 08:36   #7
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan ugurtrbrs
Sayın meslektaşım, aynı olmasa da benzer sayılabilecek bir sorunla karşı karşıyayım fakat benim sorunum daha büyük gibi. Müvekkillerin kardeşi babaları vefat ettikten sonra yapılan kadastro çalışmasında taşınmazları kendi adına tescil ettiriyor. 10 yıllık süre geçtiği için tapu iptal ve tescil talep edemiyorum. Bu yüzden bedel için dava açmayı düşünüyorum fakat genel hükümlere göre yine sürelere takılıyorum. Sebepsiz zenginleşmedeye dayansam genel zamanaşımı süresi de geçmiş durumda. Muvazaa, denkleştirme gibi yollara da başvuramıyorum çünkü murisin bir tasarrufu yok. Süreler nedeni ile miras hükümlerinden çıkar bir yol arıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler...

(....Sayın meslektaşım, aynı olmasa da benzer sayılabilecek bir sorunla karşı karşıyayım fakat benim sorunum daha büyük gibi. Müvekkillerin kardeşi babaları vefat ettikten sonra yapılan kadastro çalışmasında taşınmazları kendi adına tescil ettiriyor. 10 yıllık süre geçtiği için tapu iptal ve tescil talep edemiyorum....)
Mülkiyet hakkına dayandığı için talep edebileceğinizi düşünüyorum...