Konu: Cati Isleri
Mesajı Okuyun
Old 03-03-2003, 15:39   #1
Gelecegin Hukukcusu

Varsayılan Cati Isleri

Merhaba,
Türkiyede babamdan bir daire miras kaldi. Su ana kadar babam apartmanin hicbir giderine katkida bulunmadi. Senelerce apatman sakinleride gercekten bir masrafta bulunmamislar. Apatmanin catisi uzun zaman kirik ve su gecirmesine ragmen, kimseyi bu ilgilendirmemis. Nede olsa su babamin basina akiyordu (kendisi en üst katta oturuyordu). Su anda catiyi yaptirmayi düsünuyorum. Yanliz apatman sakinleri gercekten fakir fukara, yani para kopartnak gercekten cok güc olabilir. Yinede anlardan bir katki bekliyorum. Sonucta catidab sizan su hem babamin evini hemde apartmanin merdiven duvarlarini cürütmüs sekilde etkileris. Acaba tamirat icin ev sahiplerinde para toplama imkanim varmi? Nede olsa, fakirde olsalar en azindan bir ev sahibiler. Tahminimce mahkeme kararinla hak kazanirim, fakat bana paramiz yok dedikten sonra canlarini alicak halim yok. Yinede elimde bir mahkeme karari olursa, bunun bir seylör degistirecegine inaniyorum. Bu kararda bana cesitli giderlere sebep olacak, (mahkeme Avukat masraflari vs.) acaba degermi? Ne dersiniz?