Mesajı Okuyun
Old 15-03-2017, 08:59   #1
imsel

Önemli Nafaka arttırım davasında velayetin değiştirilmesikarşı davası

Boşanma sonucu çocuğun velayeti babaya verilmiş.Daha sonra babanın şiddetinden haberi olan okul idaresinin şikayeti üzerine yapılan soruşturma sonucu resen açılan dava sonunda çocuğun velayeti anneye veriliyor.Çocuk şu anda 8 yaşında.4.sınıfa gidiyor.Baba imam.Şu anda çocuk için 200 tl nafaka ödemekte.2013 ten beri velayet annedeymiş ve baba iştirak nafakasından kurtulmak için tekrar velayet davası açıyor.
Müvekkil bayan 400 tl olarak nafaka arttırım davası açmış.Davalının vekili bu davaya cevap vermiş.Aynı cevap dilekçesi içinde velayetin tekrar babaya tevdiine dair karşı dava açmış.Bayan müvekkil bize geldi.
1-Şimdi 2 dava birbiriyle ilişkili midir?
Yani karşı dava NAFAKA ARTTIRIM DAVASI CEVAP DİLEKÇESİYLE açılabilir mi?Tereddütüm bu konuda.
2-Bu davada nafaka davası daha önce açıldığından ben bayanın vekaletini velayet davası açısından aldım.Eğer karşı dava kabul edilirse aynı mahkemede görülecek ve 2 dava olarak mı düşünülecek?.Vekalet sunarsam 2 davada damı vekil olacağım ve vekalet ücretleri açısından ne olacak?Bu konuda tecrübe sahibi değilim.Saygılar.