Mesajı Okuyun
Old 12-12-2016, 14:48   #1
mskaya

Varsayılan İşçi alacak ve Hizmet Tespit davasında ispat sorunu

ayın Meslektaş ve Üstadlarım,
Daha önce sitede açılan konularda da çok araştırmama rağmen tam olarak sorunuma uygun bir cevap bulamadığım için bu konuyu açmış bulunmaktayım. Değerli bilgileriyle yardımda bulunanlara şimdiden sonsuz teşekkürler.
Müvekkilim bir iş yerinde yaklaşık altı yıl boyunca(2010-2016 arası) sigortasız olarak çalışıyor. Daha sonra işten atılıyor.
Bu süre boyunca çalışmasına tanık olarak aynı işyerinde çalışmayan fakat komşu işyerinde çalışan kişiler, işyerinin bulunduğu apartman yöneticisi, kapıcısı gibi kişiler vardır.
Yazılı delil olarak da müvekkilin birkaç banka şubesinde sürekli olarak işveren adına olan teminat mektupları ve çekleri teslim aldığına dair imzalı belgeleri ilgili bankalardan istetmeyi düşünüyorum.
Yine aynı zamanda elimizde müvekkil imzalı şirket adına teslim aldığı bir takım belgeler var.
Doğru mu yaptım bilmiyorum ama ben öncelikle alacak davası açtım. Kıdem, fazla çalışma, ihbar vs alacakları talep ettim. Dava dilekçesi ekine yukarıda bahsettiğim müvekkil imzalı belgeleri ekledim ve tanık deliline dayandım.
Şimdi hizmet tespit davası da açmalı mıyım? eğer açarsam ispat sorunu yaşar mıyım?
Açmazsam alacak davasında ispat konusunda sorun yaşama ihtimalim olur mu?
Herkese şimdiden teşekkürler.