Mesajı Okuyun
Old 28-10-2016, 15:19   #8
Av. Mustafa Taşkın

Cevap dilekçesini vereceğiniz dosya hangi mahkemede görülüyor acaba? Danıştayda görülen bir dosyada benzer bir durum başımıza gelmişti. Cevap süresinin son gününde mesai bitiminde uyap üzerinden danıştaya evrak gönderemeyeceğimizi farketmiştik. İyuk'ta yer alan ve yanlıs mahkemeye gönderilen dilekçelerin masrafının karşılanması halinde gönderildiği tarihin kaşesi vurulmak suretiyle yanlış gönderildiği mahkemeden dosyanın görüldüğü mahkemeye gönderileceği hususunu da dilekçemize ekleyip bilerek yanlış bir dosyasımıza gönderdik. Ertesi gün kalemi arayıp müdüre durumu ve mevzuatı izah ettik. Müdür de daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını ancak göründüğü kadarıyla haklı olduğumuzu dolayısıyla işlemi istediğimiz gibi yapacağını söylemişti.

Alıntı:
Yazan Milano
şu sorunun aynısını şu an bire bir yaşıyorum. cevap dilekçesini yarım gün resmi tatil probleminden dolayı yetiştiremedim ve adliyede muhatap bulamadım. uyap'tan dosyaya ekli olmadığım için ve barokart hesabına erişemediğim için de dilekçeyi gönderemedim. pazartesi cevap dilekçesini ve delilleri sunacağım ama neye yarayacak ben hiçbir şey bilmiyorum.