Mesajı Okuyun
Old 26-08-2016, 14:11   #1
admiral

Varsayılan Aciklanmasi geriye birakilan hukmun aciklanmasini sanik talep edebilir mi?

Sevgili meslektaslarim,

Birden fazla muvekkilim adina dava actigim sahislarin iftirasi ve uydurduklari tanik delilleri sonucu hakkimda acilan ceza davasinda Adalet Bakanliginin sorusturma izni vermedigi bir noktadan mahkemenin umursamazligi sonucu mahkum edildim. Beraat edecegime oylesine inaniyordum ki hic dusunmeden 'HAGB'ni ister misin' sorusuna 'evet' cevabi verdim ve kendi elimle kendime temyiz yolunu kapamis oldum. Hic islemedigim bir suc nedeni ile mahkum olmak ve bir de yargilama masraflarini uzerime iftira atan, bir cok muvekkilimi magdur eden sahislara odemek zorunda olmak beni gercekten cok yipratti ve cok sevdigim meslegime olan ilgimi azaltti. Soz konusu karari temyiz etmis olsaydim bozulacagina inancim tam olup bu durumda bana bu iftirayi atanlara karsi gerekli hukuki yollara basvuracaktim. Tum bu anlatilanlardan sonra sizlere sorum sudur;
1) Sanik olarak hukmu temyiz etmek icin hukmun aciklanmasini talep edebilir miyim?
2) Bana iftira atan sahislara ve onlari boyle bir iftirayi bana atmaya yonlendirdigine inandigim maalesef avukatlari olan meslektasa karsi iftira nedeni ile suc duyurusunda bulunsam, iftira suclari hakkinda tecrubem olmadigi icin, haklarinda dava acilmasini ve ceza almalarini nasil saglayabilirim?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurlerimi ve saygilarimi sunarim.