Mesajı Okuyun
Old 15-04-2016, 16:17   #5
AHMET KÖSE

Varsayılan kayyum atanması

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
sayın meslektaşım bu durumda mahkeme soyadının idari yoldan tapuya işlenmesi reddi halinde dava yoluyla soyadının işlenmesi için süre veriyor.ben mal müdürlüğünü kayyım olarak dahil etmek için süre istedim reddetti.

SEVGİLİ MESLEKTAŞIM
davalının soyadı ve tc kimlik numarasını biliyorsanız ancak mahkemenin dediği olur.
benim söylediğim mesela tapuda AHMET - DURSUN OĞLU gibi malik ismi yazılan ve kim olduğu bilinmeyen kişiler için geçerli.
böyle bir kişi var ise,ben önce g.menkulün bulunduğu adrese tebligat yapıyorum.iade oluyor, sonra adres araştırması için kolluğa müzekkere yazdırıyorum.kolluk bilinmiyor,tanınmıyor diye cevap veriyor.
bu durumda bazı mahkemeler ilanen tebligat yapıyor,bazı mahkemeler ise yapmıyor.bu tamamen hakimin takdiri her iki yolda hukuki.
sonra mahkemeden bu kişilere kayyım atanması için dava açmak için yetki istiyorum.Aldığım yetki ile mal müdürünü ( ilçede ) ilde defterdarı kayyum atıyoruz.Kayyum davası kesinleştikten sonra izalei şuyu davasına kayyumu temsilen hazine vekilli dahil oluyor.
Ve bu davanın tüm geri kalan aşamalarında hazine vekiline tebligat yapılıyor.Karar,kıymet takdiri,satış, tebligatları gibi tamamı.
sorununu çözermi bilmiyorum.ben bu zamana kadar hep yaptım.yüzlerce davam var emsal