Mesajı Okuyun
Old 28-03-2016, 07:30   #1
Konuk

İnceleme Ziynet Davası-Evlilik devam ederken

merhaba, eşim bana evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davası açmıştı fakat dava reddedildi, yargıtaya gönderildi yargıtayda ret kararını onadı ve bu ocak ayında kesinleşmiş oldu yani şu an resmi evlilik devam etmekte, eşim askeri personeldi fakat işi ile ilişiğinin kesilmiş olduğunu öğrendim ve şu an bir işte çalışmıyor, geliri yok olarak gözüküyor, ben boşanmayı düşünüyorum fakat çekişmeli olarak boşanmanın uzun sürmesini ve tekrardan bu boşanma aşamasını yaşamak istemiyorum çünkü benim için maddi ve manevi her yönden yıpratıcı oluyor fakat eşim anlaşmalı boşanmaya da yanaşmıyor,şu an evlilik resmi olarak devam ederken eşime ziynet davası açabilir miyim? eşim başka bir şehirde ben farklı bir ilde yaşıyorum ve eşimin yaşadığı şehre gidecek kalacak orada davaya katılacak kadar imkanım yok, eşimde o ilde zaten devamlı olarak bulunmuyor. ben bu durumda kendi bulunduğum ilden ziynet davası açabilir miyim? açtığım vakit davayı açma yerimden dolayı veya başka bir sebepten dolayı dava düşer veya kabul olmazsa ilerde boşanma davası açarsak tekrardan ziynetleri konu edebilir miyim isteyebilir miyim yoksa bu hakkımı kaybetmiş mi olurum?